A Budapest Art Factoryben megrendezett „Interthinking” című kiállítás a mesterséges intelligenciát és a generatív művészeteket ünnepli, összekötve a múltat és a jövőt. A kiállítás azon magyar művészek munkássága előtt tiszteleg, akik a technológia úttörő alkalmazásával új irányokat nyitottak, előkészítve a terepet a mesterséges intelligencia által inspirált művészet számára.
A tárlaton a magyar művészeti örökség jeles képviselői, Moholy-Nagy László, Victor Vasarely, Nicolas Schöffer, Kepes György, Vera Molnár, André Kertész és Brassaï munkái kerülnek bemutatásra. Az ő műveikre kortárs művészek reflektálnak saját alkotásaikkal, többek között Mario Klingemann, a Studio u2p050, Marcelo Soria-Rodríguez, Kevin Abosch, Laura Rautjoki és Julien Gachadoat
A kiállítás szervezője a svájci székhelyű Kate Vass Galerie, amely generatív és új média művészetre specializálódott. Offenbacher Ferenc, a Kepes Intézet alapítója és vezetője saját gyűjteményéből kölcsönzött alkotásokat a tárlatra.
A kiállításhoz a Luminis Kft a kültéri média projektort szolgáltatta, mely lehetőséget teremtett arra, hogy már az érkezés pillanatában, az épületen kívül elkezdődhessen az élmény – a falat egy, a mesterséges intelligencia segítségével létrehozott mozgó alkotás díszítette.
A Luminis lézer videó projektora kiválóan alkalmas dinamikus és interaktív tartalmak megjelenítésére, több projektor összekapcsolásával még nagyobb területek bevilágítására is képes, így ideális megoldást nyújt rendezvények, épületfestés és vizuális történetmesélés számára.
Ha szeretnél értesülni szakmai híreinkről, cikkeinkről, képzéseinkről, csatlakozz Világítástechnika & Design – tervezés, trendek, újdonságok zárt Facebook csoportunkhoz, hogy első kézből értesülhess híreinkről és eseményeinkről!